Zwierzęta

Zwierzęta przełamują pierwsze lody w kontaktach z ludźmi.  O tym, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, wiemy nie od dziś. Pies ma instynkt i jest najszybciej wyrażającym uczucie zwierzęciem. O tym, że jest zadowolony i łagodnie nastawiony widać już na pierwszy rzut oka : podniesiony ogon, często merdający, „uśmiechnięty pyszczek”, nadmierna ruchliwość, podskoki, pląsy i zniewalające oczy. Dorosły pies potrafi szczerze kochać dzieci i  całą rodzinę. Oczywiście należy wybrać rasy psów posiadających odpowiednie cechy, aby zamieszkać z Twoją rodziną i stać się nowym, ważnym członkiem rodziny.

Drugim z kolei częstym domownikiem jest kot. Kot lubi swojego właściciela, jest mu wierny, ale ma swoje własne ścieżki i cele. Zadowolony kot ma podniesiony ogonek, łasi się do nóg i mruczy.

Inne domowe zwierzaki, które można zakupić w sklepie zoologicznym i nadają się dla dzieci to:

Pierwsze miejsce pod względem bezpieczeństwa zajmuje rybka, dlaczego ? Bo nie gryzie!

Drugie miejsce zajmuje żółw, grzecznie siedzi w akwarium, nie brudzi za dużo i nie szaleje.

Trzecie papugi i kanarki. Ze względu na piękne kolory, umiejętności fruwania, śpiew i inteligencję. Dodatkowym atutem może być piękna, atrakcyjna i duża klatka wygodna dla ptaka. Oczywiście papugę i kanarka nie da się przytulić, można je pogłaskać, ale lepiej nie wkładać im paluszków do klatki, bo czasem mogą niegroźnie, ale boleśnie ugryźć.

Czwarte, ostatnie miejsce zajmują gryzonie, które ze względu na to, że mogą ugryźć dziecko tj. króliczek, chomik i myszka. Z tym zwierzątkami miałam do czynienia, są słodkie, mieszczą się w dłoniach, ale często gryzą swoimi ostrymi zębami.

Pies daje Ci miłość, nie znosi złotych jajek, a i tak go kochasz! 🙂

simplelife