Wyposażenie biwakowe

Pierwszym moim podstawowym zakupem na podróż samochodem 4×4 był termos. Na szczęście udało mi się znaleźć taki, który spełnił moje oczekiwania. Przede wszystkim ma sporą pojemność, bo aż 1,2 l, utrzymuje temperaturę do 12 godzin, ma wygodną rączkę do trzymania i pokrywka może służyć jako miska.

Następnym zakupem była torba „piknikowa” wybrałam ją ponieważ jest lekka, ma wyposażenie w sam raz dla naszej czwórki (4 talerze, sztućce, kieliszki, solniczka, deska do krojenia, ostry nóż). Torba ma uchwyty i poręczny pasek na ramię. Dodatkowo torba ma wewnątrz dużą komorę termoizolacyjną i mnóstwo kieszonek w których zmieściłam jeszcze moje porcelanowe filiżanki na kawę.

Do tego dokupiłam jeszcze emaliowane talerze i turystyczne garnki.

Bardzo przydatna jest turystyczna kuchenka na kartusze, która jest spakowana w podręczną walizkę. Kartusze starczają na 150-180 minut ciągłego ognia i można je dokupić na internecie kosztują 4 zł.

Jeśli kupujemy kartusz, warto przyjrzeć się ofertom zakupu kartuszy z palnikiem gazowym.

.

Dzięki palnikowi gazowemu łatwo rozpalimy ognisko, grilla czy kominek. Palnik gazowy jest to zapalniczka gazowa z jednym palnikiem, który osiąga temp. 1300st Celsjusza. Mam jeszcze matę piknikową, rozkładany stół i 4 krzesła. Moją ulubioną firmą w której kupuję wyposażenie biwakowo-wycieczkowe jest Mountain Warehouse. Odzież turystyczna na wyprawy z jest też super, ale o tym napiszę innym razem.

simplelife