Poczucie ważności

Każdy chce, pragnie czuć się ważnym i docenionym. Dlatego od dziecka bierzemy udział w różnych konkursach, chcemy mieć najlepsze ciuchy, telefony, zdolne dzieci, idealną figurę, wysportowane i zadbane ciało….Wszystkie nasze starania, wysiłki określają kim tak naprawdę jesteśmy. Bardzo często robimy sobie krzywdę dążąc do bycia ponad wszystkimi. Często kupujemy rzecz, na którą tak naprawdę nas nie stać, robimy sobie tatuaż, przekuwamy ciało, powiększamy usta, kupujemy samochód na kredyt, a nawet dość drastycznie samookaleczamy się. Należy się zatrzymać, by nie zwariować i szukać szczęścia w inny sposób. Praca nad sobą samym polepszy samopoczucie, nie ma na to dokładnej instrukcji postępowania.

Przykładem własnego działania jest nasze zachowanie, gdy znajdziemy szare piórko, wyobrażamy sobie jak wygląda ptak, który go zgubił.

Sami go rysujemy w głowie i kolorujemy jego piórka, by się nam podobały, jakbyśmy byli tym ptakiem. Tak działa nasza wyobraźnia, możemy być wróblem, papugą, myszołowem, orłem czy pawiem.

simplelife