Czas odpoczynku – Aktywne ferie

Miejsce pobytu: jak co roku o tej porze Zakopane!

Wjazd na Gubałówkę: za każdym razem, gdy jesteśmy w Zakopanem wjeżdżamy kolejką na Gubałówkę, wjazd nie jest tani, dla 4 osobowej rodziny kosztuje 84 zł w dwie strony. Na szczycie nie ma nic poza tandetnymi stoiskami z pamiątkami i zmęczonymi pieskami. Jedyne dla czego wjazd jest wart to widoki na panoramę tatr.

Cel: jazda na nartach w Witowie

W Witowie górka jest o długości 1000 m, na którą wjeżdżamy 4 osobową kolejką krzesełkową. Trasa jest szeroka o nachyleniu bezpiecznym dla dzieci. Z krzesełka możemy podziwiać panoramę Tatr Zachodnich.

Restauracje: generalnie stali bywalcy Zakopanego wiedzą, że im dalej od Krupówek, tym lepsze jedzenie. Naszą ulubioną restauracją jest Żabi Dwór, do którego dojście pieszo od naszego miejsca pobytu zajmuje około 20 minut. Po raz kolejny zakupiliśmy pamiątkę z tego miejsca, nowy zegar do naszej kolekcji artysty Kuby z Kościelisk.

W Zakopanem można również wjechać kolejką na Kasprowy Wierch, ale latem byliśmy tam pieszo. Na Krupówkach smakują nam tylko gofry z owocami, zaś słynne oscypki nadają się do spożycia tylko z grilla. Żurawina jest dobra i warto ją spróbować, na każdym stoisku kosztuje 10 zł za słoiczek, bo jest od jednego dostawcy.

Na szczęście ferie trwają dwa tygodnie, choć szkoda, że nie cztery. W domu również jest co robić, po obfitych opadach śniegu trzeba odśnieżyć podjazd, można zbudować igloo, bałwana, pozjeżdżać z górki…

simplelife